Oświetlenie do sypialni – co najlepiej wybrać?

W sypialni bardzo ważna jest atmosfera – szczególnie, gdy mówimy o jakże ważnym codziennym wypoczynku. Zapewnienie komfortu jest związane z wieloma elementami – kolorem ścian, meblami, dodatkami oraz oświetleniem. Jak dobrać oświetlenie do sypialni, aby być zadowolonym?

Jak właściwie oświetlić sypialnię?

Sypialnia jest miejscem, gdzie nocny wypoczynek zderza się z brutalnością poranka i koniecznością porzucenia ciepłego łózka w celu realizacji swoich codziennych zadań. Światło od zawsze odgrywało w życiu człowieka bardzo istotną rolę – słońce regulowało nasz rytm dobowy i wyznaczało czas pracy oraz wypoczynku. Dlatego też, trzeba właściwie zaplanować oświetlenie w swojej własnej sypialni. Zarówno właściwy żyrandol do sypialni, jak i różnego rodzaju oświetlenie dodatkowe pomogą nam nie tylko dobrze wypocząć, ale i wstać bez problemu z łóżka każdego poranka.

Jaką kolorystykę świateł zastosować w sypialni?

Wieczorny wypoczynek i przygotowanie się do spania często przebiegają w sypialni. Zanim zdecydujemy się na zaśnięcie, pragniemy przygotować ubrania, lub też zwyczajnie poleżeć z książką w łóżku. Idealnie do tego sprawdza się oświetlenie ścienne w ciepłych barwach, które będzie bardzo proste do sterowania z pozycji leżącej. Dlatego postarajmy się, aby żyrandol do sypialni, jak i każdy element oświetlenia w naszym pokoju mógł być sterowany przez wygodne w obsłudze przyciski – np. znajdujące się tuż przy oparciu łóżka.
Kolorystyka świateł powinna być raczej ciepła – szczególnie, gdy chodzi o kinkiety lub też wolnostojące lampki nocne. Unikajmy jednakże zbyt jasnego światła, gdyż dłuższe przebywanie w takim oświetleniu może oszukać nasz organizm i istotnie utrudnić nam pójście spać. Na poranki idealnym okaże się oświetlenie najbardziej zbliżone do światła słonecznego – zwłaszcza w dość pochmurne i niesprzyjające wstawaniu z łóżka poranki.

Dodatkowe rodzaje oświetlenia w sypialni

Warto pamiętać, że klasyczny żyrandol do sypialni to nie jedyne oświetlenie, którym powinniśmy w tym miejscu dysponować. Warto oprócz żyrandoli do sypialni wybrać również kinkiety, lampki nocne, a może nawet – listwy świetlne zainstalowane przy podłodze.