Jak zabezpieczyć kampera przed kradzieżą?

Jak zabezpieczyć kampera przed kradzieżą?

Coraz więcej osób decyduje się na podróżowanie kamperem czy przyczepą zamiast wakacji w luksusowym hotelu. Jednak, aby wycieczka nie przerodziła się w istną katastrofę, trzeba wiedzieć jak zabezpieczyć pojazd przed kradzieżą. Okno dachowe do kampera stanowi szczególne zagrożenie.

Ochrona przed kradzieżą – jak zadbać o swój pojazd?

Podróżowanie kamperem to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną czy znajomymi. Możliwość zwiedzenia wielu fantastycznych miejsc, obcowanie z naturą i niezależność to tylko niektóre zalety. Niestety, pojazd jest narażony na kradzież i trzeba to mieć w świadomości jeszcze przed wyruszeniem na wyprawę. Okno dachowe do kampera stanowi potencjalne zagrożenie, gdyż łatwo je wybić i znaleźć się w środku pojazdu. Aby tego uniknąć, trzeba przedsięwziąć wszystkie możliwe środki ostrożności.

Należy zacząć od alarmu oraz czujek wychwytujących każdy ruch. System alarmowy to świetny sposób na odstraszenie potencjalnych złodziei. Prosty montaż sprawia, że ze sprzętu może skorzystać dosłownie każdy, a zainstalowanie aplikacji w telefonie umożliwia podgląd tego, co dzieje się z pojazdem. System jest bardzo czuły, dlatego informuje o wszelkich próbach uruchomienia stacyjki, oznajmia także, kiedy drzwi zostają otwarte. Z kolei po połączeniu z Google map można bez problemu potwierdzić aktualną lokalizację kampera. Stosuje się czujniki przechyłu oraz czujniki ruchu.

Jak zabezpieczyć kampera przed złodziejami?

Kiedy okno dachowe do kampera albo drzwi stanowią potencjalne zagrożenie, warto pomyśleć o syrenie alarmowej. To właśnie ona zapewnia sporo hałasu, co przyczynia się do odstraszenia potencjalnych złodziei. Z kolei czujniki ultradźwiękowe sprawdzają się, kiedy dojdzie do wybicia szyby albo wejścia do kabiny samochodu.

Świetnie działają satelitarne urządzenia lokalizacyjne. Sprzęt pozwala na sprawdzenie, gdzie znajduje się pojazd, kiedy kradzież zakończyła się sukcesem. System wymaga zainstalowania kilku elementów, które pozwalają na zachowanie łączności z centralą. Złodzieje są na nie wyczuleni, dlatego miejsce montażu należy dobrze przemyśleć.

Przydaje się także monitoring GPS, który pozwala na zdalne namierzenie pojazdu oraz unieruchomienie go. Po takich czynnościach wystarczy zadzwonić na policję oraz poprosić o odcięcie zapłonu. Z kolei sejf w pojeździe zabezpiecza przed kradzieżą pieniędzy, dokumentów i innych cennych przedmiotów.