Diagnozowanie OBS nie tylko u dzieci

OBS to schorzenie nieprzyjemne a także groźne. Jeśli spostrzeżemy objawy najczęstsze objawy typu zmęczenie i senność niezależnie od jak myślimy spokojnie przespanej nocy, trzeba iść do lekarza i poprosić o właściwą diagnostykę, aby stwierdzić ewentualnie wykluczyć obturacyjny bezdech senny.

Mechanizm obturacyjnego bezdechu sennego w mojej ocenie jest relatywnie prosty. Ma miejsce wyraźne zmniejszenie bądź zatrzymanie oddechu. Skutkuje ono mocną odpowiedzią twojego organizmu mającą na celu jak najszybsze wzięcie tlenu. Człowiek rozbudza się oraz powtórnie zasypia, nieraz nie pamiętając rano o nocnym wydarzeniu. Wstępnym krokiem prowadzącym do odkrycia zespołu obturacyjnego bezdechu zazwyczaj jest standardowy wywiad lekarski a także badanie laryngologiczne. Jego zadaniem jest sprawdzenie, czy przyczyny bezdechu są anatomiczne, np. węższe gardło bądź powiększone migdały.

Kolejny krok to badanie, które nie pozostawia wątpliwości i potwierdza ewentualnie odrzuca problemy związane z bezdechem. Skoro przypuszczenie choróbska potwierdzi się w diagnostyce dokonuje się badanie polisomnograficzne. Procedura polega na na kompletnym kontrolowaniu przebiegu. Gdy potwierdzimy obturacyjny bezdech senny wówczas medyk doradzi nam jak radzić sobie z tą dolegliwością chorobą. Z pewnością poradzi odmianę sposobu życia – więcej sportu pozbycie się nadmiernych kilogramów, zaniechanie palenia, ograniczenie spożywania wyskokowych trunków.

Najefektywniejsze będzie używanie tzw. protezy powietrznej. Aparat CPAP, czyli nic innego jak owa proteza, to urządzenie nieprzerwanie wtłaczające do naszych płuc tlen pod ciśnieniem. Umożliwi to przyjemny sen, bez niewskazanych przerw bo powietrze utrzymuje miękkie elementy dróg oddechowych, zapobiegając ich zapadaniu się. Protezę powietrzną rozsądnie jest wykorzystywać przez całą noc.