Zdrowie w oddechu zaklęte

Niedotlenienie organizmu potencjalnie jest stanem poważnie zagrażającym nie tylko zdrowiu człowieka, ale również jego życiu. Zmagają się z nim chorzy cierpiący na różnorodne dysfunkcje układu oddechowego. Powszechnie przy usuwaniu podobnych stanów stosuje się terapię tlenem. Wskazaniem do zastosowania są na przykład: przewlekła POChP, rozstrzenie oskrzeli, idiopatyczne włóknienie płuc, mukowiscydoza bądź też BPD. Jeśli pojawi się konieczność zaimplementowania tlenoterapii, pomocne okażą się profesjonalne przyrządy, ułatwiające życie pacjentom.

Przenośny koncentrator tlenu to aparatura, która świetnie sprawdza się podczas korzystania zarówno w domu, jak również w szpitalu, pod okiem specjalistów. Jego praca opiera się na pobieraniu powietrza z otoczenia w celu oddzielenia tlenu od azotu. Niepożądany gaz trafia z powrotem do otoczenia, tlen natomiast wykorzystywany jest przez pacjenta, który właśnie wtedy przez specjalistyczną maseczkę chłonie tlen o stężeniu wysokości 91-95%. Omawiany koncentrator, zwielokrotniając stężenie tlenu w płucach pacjenta, umożliwi zapobiegnięcie kwasicy, będącej niebezpieczną konsekwencją niedoboru tlenu w organizmie.

Sensowność czy konieczność wdrożenia tlenoterapii możemy ocenić prędko po pojawieniu się u chorego kilku standardowych objawów. Wśród nich wylicza się problemy ze spaniem, niewspółmierne znużenie oraz poczucie ogólnego braku siły. Dodatkowo możemy zaobserwować wyczerpanie emocjonalne i mniejszą podatność na choroby.

Ze względu na częstotliwość użytkowania koncentratora tlenu w trakcie standardowej tlenoterapii, powinieneś przemyśleć wybór odpowiedniego modelu. Najrozsądniej, aby do każdego użytkownika docierały sprzęty relatywnie niewiele ważące, średniej wielkości oraz wygodne przy przenoszeniu. Istotne są energooszczędność, niegłośna praca, a ponadto łatwa eksploatacja czy sprawne postępowanie związane z systematyczną konserwacją.