Gdzie spędzić czas z dziećmi?

Czas wolny spędzony wspólnie z dzieckiem to czas, który w znaczący sposób wzmacnia relację między rodzicem a jego pociechą. Warto, aby ten czas sprawiał radość zarówno jednej, jak i drugiej stronie. Popularnym miejscem potęgującym tą więź jest basen. Czy jest on naprawdę miejscem, które uwielbia każde dziecko? Jak się przygotować na taki wypad?  Czy ręczniki dla dzieci są konieczne?

 

Plac zabaw czy basen?

Każde dziecko uwielbia się bawić – jest to niepodważalny fakt. W zależności od temperamentu i preferencji dziecka najlepsze miejsce do zabawy może nieco się różnić. Dzieci, które czują się jak ryba w wodzie z pewnością będą chciały każdy wolny czas spędzić na basenie. To właśnie tam poprzez zabawę dziecko otrzyma sporą dawkę aktywności fizycznej wykonanej z własnej woli. Ta kwestia jest bardzo istotna w obecnych czasach, w których to występuje coraz większy stopień nadwagi i otyłości. Kolejną zaletą spędzenia czasu z dzieckiem na basenie jest wspólne uczestnictwo. Zarówno rodzic jak i dziecko razem pływają, ochlapują siebie czy bawią się w najróżniejsze zabawy. To właśnie dzięki takiemu spędzeniu czasu więź między rodzicem a swoim pupilem zostaje mocno wzmocniona.

W przypadku gdy dziecko nie lubi spędzać czasu w wodzie, bądź ma pewnego rodzaju lęk warto postawić na spędzenie czasu razem na suchej przestrzeni. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się być plac zabaw na dzieci. Niestety skorzystanie z takiego placu na świeżym powietrzu w znacznym stopniu uzależnione jest od pory roku i warunków atmosferycznych. Można również skorzystać z placu zabaw znajdującego się w jakimś markecie czy ośrodku, jednak w takim miejscu zazwyczaj wstęp posiada tylko dziecko, a rodzic może obserwować jego wyczyny obok siedząc i pijąc kawę. Zdecydowanie się na wybór placu zabaw w pewnym stopniu wzmocni relację pomiędzy rodzicem i dzieckiem, ale również pozwoli pupilowi odkrywać nowe znajomości i kształtuje umiejętności interpersonalne.

Trudno określić czy plac zabaw jest lepszy od basenu czy na odwrót. Wszystko uzależnione jest od preferencji i charakteru dziecka. Zarówno jeden sposób jak i drugi spędzenia czasu wolnego posiada całą gamę zalet.

 

Co trzeba zabrać ze sobą na basen?

Decydując się na opcję wspólnego wyjścia na basen należy odpowiednio się przyszykować. Warto ze sobą zabrać takie rzeczy jak:

  • Ręcznik dla dzieci,
  • Klapki,
  • Strój kąpielowy,
  • Płyn do kąpieli,
  • Czepek do pływania.