Jak zaplanować remont w mieszkaniu bez wyprowadzki?

sklep z oświetleniem

Pozostanie w domu na czas remontu to odważna, ale jednocześnie bardzo dobra decyzja. Przede wszystkim można na bieżąco kontrolować prace odbywające się w domowym zaciszu i jednocześnie pomagać w sprzątaniu oraz sugerować ewentualne zmiany. Jak rozplanować remont, żeby wszystko odbywało się bez komplikacji?

Remont w mieszkaniu – od tego trzeba zacząć

Sklep z oświetleniem odwiedzony, farby wybrane i ekipa remontowana zamówiona. Teraz przyszedł czas na właściwą organizację pracy, dzięki czemu nie trzeba opuszczać mieszkania, ale jednocześnie remont nie wpłynie niekorzystnie na atmosferę i relacje między domownikami. Potrzebny jest plan działania, w którym zostanie określony zakres pracy, harmonogram i wszystkie koszty potrzebne na zmianę wystroju. Bardzo ważne jest podzielenie mieszkania na strefę, w której się mieszka oraz pokoje przeznaczone do remontu, przechowalnię sprzętu oraz miejsce, gdzie ekipa remontowana może zostawić najpotrzebniejsze przyrządy. Obie strefy będą modyfikowane wraz z postępem prac. Sklep z oświetleniem umożliwi nabyć najlepszej jakości lamp, a ekipa remontowa podpowie, od czego zacząć renowację. Jeśli w planach jest wymiana łazienki i kuchni – te pomieszczenia remontuje się w pierwszej kolejności. Dopiero później należy przystąpić do zmiany wystroju salonu, jadalni i innych pomieszczeń. Warto mieć na uwadze, że trzeba zakończyć wszystkie prace remontowe w jednym pokoju i dopiero później przejść do kolejnego. Tylko wtedy można uniknąć frustracji, zmęczenia i jednoczesnego rozkopania całego mieszkania.

Remont kuchni i łazienki – jak sobie z tym poradzić?

Remont kuchni i łazienki jest naprawdę uciążliwy, dlatego jeszcze przed totalnym rozmontowaniem dotychczasowych pomieszczeń, trzeba zdecydować, gdzie można przygotowywać posiłki oraz załatwiać potrzeby fizjologiczne. Niewielki aneks znajdzie zastosowanie w salonie, mikrofalówka pomoże podgrzać jedzenie albo na jakiś czas można skorzystać z ciepłych posiłków dostarczanych przez restauracje. Jedzenie na mieście nie musi być wcale drogie, wystarczy wiedzieć, gdzie się udać. Do przygotowania śniadania i kolacji wystarczy stół oraz talerz i sztućce. W trakcie remontu kuchni łazienka posłuży do mycia naczyń. Z kolei remont łazienki wymaga korzystania z toalety u sąsiadów albo członków rodziny mieszkających niedaleko. Sklep z oświetleniem, sklepy meblarskie oraz wybór odpowiednich narzędzi – o to wszystko należy zadbać jeszcze zanim ekipa remontowa rozpocznie renowację mieszkania.