Co dla niemowlaka?

Kompletowanie wyprawki dla niemowlaka to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w przygotowaniach na narodziny dziecka. Wszytko jest takie kolorowe, milutkie, wesołe. Czy wszystko, co kupimy, będzie przez nas używane? Pewnie nie. Dlatego warto przemyśleć takie zakupy.

Jakie rzeczy są potrzebne najbardziej?

Są jednak rzeczy, bez których nie możemy się obejść. Musimy dziecko kąpać, karmić, przebierać i do tego potrzebujemy konkretnych artykułów niemowlęcych.

Kąpiel – do mycia dziecka potrzebujemy wanienkę, ręcznik dla niemowlaka, płyn do kąpieli. Z pewnością jednak możemy odpuścić sobie wkładki do wanienki, szczególnie te z plastiku. Najbezpieczniej jest trzymać dziecko na jednym ręku, a drugim myć. Do kąpieli wystarczy ręka mamy albo taty. Zbędne są wszelkiego rodzaju gąbki i myjki, które tylko będą niepotrzebnie zbierały bakterie. Warto zainwestować w ręcznik dla niemowlaka z kapturkiem. Malutkie dzieci bardzo lubią być otulane, a po wyjęciu z wody może być im zimno. Ręcznik dla niemowlaka powinien być mięciutki i skutecznie wchłaniać wodę. Bardzo ważnym elementem jest płyn do kąpieli. Należy zacząć od tych bardzo delikatnych, jednak nie stosujmy emolientów, jeżeli nie ma do tego wskazań.

Przebieranie – dziecko potrzebuje ubranek. Nie trzeba ich kupować dużo, gdyż dziecko szybko rośnie. Należy zwrócić uwagę, aby były uszyte z naturalnych materiałów, były miękkie, miłe dla skóry i łatwo się zakładały. Wystarczy kilka bodziaków, pajaców, kilka par skarpet i czapeczki. Jeżeli maluch urodzi się zimą, trzeba zainwestować jeszcze w kombinezon.

Karmienie- generalnie do karmienia noworodka powinna wystarczyć pierś mamy. Jednak oczywiście potrzebne są butelki – jedna do wody, druga do mleka. Przydatny jest również podgrzewacz do butelek, laktator i sterylizator.

Przewożenie dziecka – aby przewieźć dziecko do domu, potrzebujemy fotelika samochodowego. Ale to nie wszystko – na spacery i do uspokajania dziecka niezbędny jest także wózek. Najlepiej kupić 3 w jednym – gondola, spacerówka i nosidełko. Zaoszczędzimy dzięki temu czas i pieniądze.